Logo Alliance Française

Zapraszamy na cykl imprez pod nazwą 𝗞𝗼𝗯𝗶𝗲𝘁𝘆 𝗝𝗮𝘇𝘇𝘂.

Zaczynamy w piątek koncertem 𝗟𝗲𝗻𝘆 𝗟𝗲𝗱𝗼𝗳𝗳 „Komeda Solo” w 𝗛𝗼𝘁𝗲𝗹𝘂 𝗔𝗻𝗱𝗲𝗹𝘀 oraz wernisażem prac Jacka Kołakowskiego. W niedzielę koncert przy Len i Bawełna na 𝗢𝗳𝗳 𝗣𝗶𝗼𝘁𝗿𝗸𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮 𝗜𝗿𝗲𝗸 𝗪𝗶𝘁𝗰𝘇𝗮𝗸 𝗶 𝗝𝗮𝘇𝘇 𝗳𝗼𝗹𝗸, a w poniedziałek 𝗔𝗹𝗶𝗮𝗻𝗰𝗲 𝗙𝗿𝗮𝗻𝗰𝗮𝗶𝘀𝗲 wraz z licytacjami obrazów na rzecz 𝗦𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗶𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗢𝘀́𝗿𝗼𝗱𝗸𝗮 𝗪𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝗮 𝗱𝗹𝗮 𝗢𝗳𝗶𝗮𝗿 𝗣𝗿𝘇𝗲𝗺𝗼𝗰𝘆 𝘄 𝗥𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗶𝗲 𝘄 Ł𝗼𝗱𝘇𝗶.

Dlaczego chcemy pomóc temu akurat ośrodkowi?
Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Łodzi jest jedną z pierwszych placówek zajmujących się profesjonalnie pomocą dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie w Polsce. Oferuje swoim podopiecznym pomoc: schroniskową, socjalną, terapeutyczną, opiekuńczą, prawną, medyczną.
Ośrodek jest 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗲𝗺 𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼́𝗹𝗻𝘆𝗺. Jest bezpiecznym kątem, wytchnieniem po traumie przemocy domowej. Jednak nie jest domem, jest tylko przystankiem w trudnej podróży. Stąd też powstał pomysł na realizację tej zmiany zainicjowany przez 𝗥𝗼𝘁𝗮𝗿𝘆 𝗞𝗹𝘂𝗯 Ł𝗼́𝗱𝘇́ 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺.
Ten pomysł to 𝗠𝗔𝗚𝗜𝗖𝗭𝗡𝗬 𝗢𝗚𝗥𝗢́𝗗 𝗦𝗢𝗪𝘆. Chcemy razem z Waszą pomocą zaaranżować od nowa przestrzeń przy Ośrodku dając mieszkańcom zieleń drzew i krzewów, feerię barw na kwiatowych rabatach, ścianę sensoryczną, trawę „do posiedzenia” oraz ogródek dla najmłodszych pełen tajemniczych miejsc do zabawy z piaskownicą, fontanną, ścianą
luster, niebem na sznurku.

𝗠𝗼𝘇̇𝗲𝗰𝗶𝗲 𝗻𝗮𝗺 𝗽𝗼𝗺𝗼́𝗰 przyłączając się do licytacji i koncertów, które prezentujemy poniżej:
Całość weekendu „𝗞𝗢𝗕𝗜𝗘𝗧𝗬 𝗝𝗔𝗭𝗭𝗨” zapowiada się następująco:

𝟮𝟱 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 (koncert biletowany – cena 60 zł)
19.00 – wernisaż główny „Kobiety Jazzu” Jacka Kołakowskiego
20.30 – koncert inauguracyjny wydarzenia. Gwiazda Wieczoru Lena Ledoff – „Komeda Solo”
aukcja Charytatywna – [Hotel Andels]

𝟮𝟲 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮
W Len i Bawełna wystawa obrazów Janusza Andrzeja Reszki

𝟮𝟳 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮
18.30 – koncert otwarty – Irek Witczak „Jazz Folk” z Tomaszem Dąbrowskim, Adamem Żuchowskim i Kubą Staruszkiewiczem. – [OFF Piotrkowska]

𝟮𝟴 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮
18.00 – zamknięcie weekendu „KOBIETY JAZZU”
wystawa – ART&JAZZ&DESIGN w twórczości Janusza Andrzeja Reszki
AUKCJA Charytatywna oryginału obrazu Janusza Andrzeja Reszki – [Alliance Francaise MANUFAKTURA]